11 نفر در حال مشاهده محصول هستند!

پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس +OMEGA

  • ساخت بتن آب‌بند با حداقل میزان نفوذ‌پذیری
  • مقدار مصرف متوسط: 5 درصد وزن سیمان
  • بالا بردن میزان چسبندگی بتن
  • کاهش میزان مصرف سیمان با مقاومت ثابت
  • تولید بتن‌های مناسب سازه‌های دریایی

توضیحات

چالش اصلی تولیدکنندگان بتن، تولید بتنی باکیفیت است که دوام مناسبی داشته باشد و میزان نفوذپذیری آن نیز بسیار کم باشد. در واقع فاکتور مهم در تولید بتن، میزان تراکم بتن است که باعث افزایش دوام و پایایی بتن می‌شود. پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس +OMEGA، یک افزودنی بتن باکیفیت از برند رامکا است که از ترکیب ابر روان کننده‌های پایه پلی کربوکسیلات، پوزولان میکروسیلیس و دیگر مواد تشکیل شده و خواص رئولوژیک بتن را ارتقا می‌دهد.

با توجه به آنچه در این محصول به کار رفته، میزان چسبندگی بتن افزایش یافته و در کنار خواص مطلوبی که به بتن اضافه می‌شود، میزان مقاومت فشاری، کششی، خمشی و ضربه‌ای بتن نیز افزایش می‌یابد. در ادامه اطلاعات بیشتری از این محصول و مزایا و کاربردهایش با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

کاربردهای اصلی پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس +OMEGA

پاور ژل اومگا پلاس در تولید بتن بسیار مقاوم یا بتن HSC بسیار کاربردی است. استفاده از این ماده در کنار ویژگی‌ها و خواص منحصربه‌فردش، باعث تولید بتن با نفوذپذیری پایین و مقاوم در برابر عوامل و یون‌های مخرب می‌شود؛ بدین‌ترتیب بتن تولید شده با این افزودنی، برای استفاده در مسیرهای پرتردد، سازه‌های قرار گرفته در آب، سازه‌های موجود در دوره‌های ذوب و یخبندان، سازه‌های پل، نیروگاه، باند پرواز، بنادر، تونل‌ها و… بسیار مناسب است.

مقدار مصرف ژل میکروسیلیس اومگا پلاس +OMEGA

مقدار مصرف متوسط این محصول در تولید بتن، ۳ تا ۶ درصد وزن سیمان مصرفی است؛ اما این مقدار را نمی‌توان به هر پروژه‌ای تعمیم داد و میزان یکسانی را برای آن در نظر گرفت. آنچه موجب تمایز مقدار مصرف این ماده در تولید بتن‌های مختلف می‌شود، نیاز پروژه و شرایط آزمایشگاهی است؛ برای مثال در بتن‌هایی که لازم است میزان نفوذپذیری آن بسیار کم باشد و خلل و فرج بتن به تمامی پر شود، بهتر است به مقدار بیشتری از این محصول استفاده کنید.

روش مصرف پاور ژل میکروسیلیس +OMEGA

برای اضافه کردن پاور ژل اومگا پلاس، می‌توان از دو شیوه ترکیب بعد از اختلاط و ترکیب همزمان با اختلاط بهره گرفت. در روش ترکیب بعد از اختلاط، با توجه به شرایط پروژه، مقدار معینی از پاور ژل اومگا را به تراک اضافه می‌کنید؛ درست بعد از زمانی که اختلاط کامل مواد انجام شده باشد. این روش کارایی مناسبی دارد، اما میزان کارایی آن طبعاً کمتر از روش ترکیب همزمان با اختلاط است.

در روش ترکیب همزمان با اختلاط، اومگا پلاس را باید با تمام یا بخشی از آب اختلاط ترکیب کنید. در صورت ترکیب مناسب مصالح دانه‌ای، سیمان، افزودنی و آب، پاور ژل بهتر با ذرات سیمان پخش شده و در نهایت، بتن باکیفیت‌تری تولید می‌شود.

مزایای پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس

میکروسیلیس از ترکیب سیلیس‌های کروی شکل و غیرکریستالی تشکیل شده که با آهک بتن واکنش می‌دهند و C-H-S تولید می‌کنند؛ ماده تولید شده در ترکیب و واکنش سیلیس‌ها با آهک موجود در بتن، باعث افزایش مقاومت بتن می‌شود. این مواد چسبندگی بتن و ملات را در حالت خمیری بیشتر کرده و به واسطه فاکتور پُر کنندگی، تمام لایه‌های میانی مخلوط بتن و خلل و فرج آن را پر می‌کنند و بدین‌ترتیب، خواص مقاومتی و دوام بتن را بهبود می‌بخشند.

حضور این افزودنی در مخلوط بتنی، باعث افزایش میزان کارایی بتن در حالت خمیری شده و از طرفی پمپاژ بتن را آسان می‌کند؛ به طوری که میزان استهلاک تجهیزات ناشی از فرایند پمپاژ بتن کاهش می‌یابد. عملکرد این محصول در بتن به گونه‌ای است که مانع از بروز ترک‌های حرارتی و ترک‌های ناشی از جمع‌شدگی بتن می‌شود و مقاومت فشاری و سایشی بتن را افزایش می‌دهد.

اومگا پلاس مناسب چه افراد و پروژه‌هایی است؟

اومگا پلاس نقش مؤثری در تولید بتن باکیفیت و بادوام دارد؛ بتنی که به راحتی بتوان از آن در پروژه‌های دریایی یا سازه‌های استخر آب‌بندی شده استفاده کرد. از آن‌جا که این محصول مقاومت بتن را در برابر یون سولفات و کلر افزایش می‌دهد، می‌توان از بتن تولید شده با این ماده در ساخت سازه‌ها و سکوهای حاشیه خلیج فارس استفاده کرد.

استانداردهای پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس +OMEGA

تولید پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس، مطابق با استانداردهای ذیل است:

  • ASTM C1202
  • BS 1881-122
  • ISIRI 2930
  • BS EN 12390-8

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس +OMEGA”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اینکه بتوانید عکس ها را به بررسی خود اضافه کنید باید وارد سیستم شوید.

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

پاور ژل میکروسیلیس اومگا پلاس +OMEGA